VÝSTAVA – (NE)OBYČEJNÉ PŘEDMĚTY 50.- 80. LET

Zveme Vás Skener_20180214 (3)k  prohlídce (NE)OBYČEJNÝCH PŘEDMĚTŮ 50.- 80. LET.

Výstava instalovaná v expozici muzea městské knihovny Nýřany je malým průřezem produkce předmětů, převážně československé výroby, které jste mohli potkávat nebo ještě potkáváte ve vašich domácnostech. Exponáty jsou vystaveny podle časového období 50. až 80. léta. Je zde věnován prostor fenoménu bruselského stylu, dobovým tiskovinám i společenským hrám. K vidění je největší a zároveň nejluxusnější československý elektronkový radiopřijímač „Filharmonie“, prezentovaný s odkrytou zadní stěnou a popisem součástek přístroje nebo zde můžete vidět dobový čs. televizor s dálkovým ovládáním. Část výstavy je zasvěcena  domácímu šití, dále je zde řada předmětů vyrobených z bakelitu a pomocníků do kuchyně, jejichž design se již nese v duchu počínajícího bruselského stylu a mnoho dalšího.Výstava je uspořádána tak, aby kromě pobavení poukázala i na to, že československé výrobky byly mnohdy designově i technicky na velmi vysoké úrovni .
Výstavu je možné navštívit od 14. února do konce června 2018 v provozních hodinách knihovny.